05 december 2025
Heb je een vraag? Bel ons: +31 70 361 70 09
Na vier jaar als advocaat IT-recht besloot Marc Morriën zijn loopbaan een nieuwe richting te geven. Niet omdat hij de advocatuur de rug toekeerde, maar omdat hij zijn kennis en energie op een andere manier wilde inzetten. Sinds enkele maanden werkt hij als Adoption & Change Manager bij Saga, een internationaal legaltechbedrijf dat AI-oplossingen ontwikkelt voor advocaten en bedrijfsjuristen. Een overstap die precies op zijn plek viel: “Ik gebruik nog steeds elke dag mijn juridische ervaring, alleen nu om collega-juristen te helpen hun werk slimmer te doen.”
Na zijn studie rechten begon Marc direct in de advocatuur, bij een klein Amsterdams kantoor gespecialiseerd in IT-recht. Daar adviseerde hij softwareleveranciers over contracten, implementaties en geschillen. “Het juridische werk lag me deels heel goed”, vertelt hij, “maar ik merkte ook dat ik meer energie kreeg van samenwerken, uitleggen en sparren met klanten dan van het perfectioneren van stukken. Ik wilde graag iets doen waar meer dynamiek in zat.”
Zijn fascinatie voor technologie en zijn ervaring met softwareleveranciers brachten hem uiteindelijk bij Saga. “Deze rol combineert mijn juridische achtergrond met mijn interesse in innovatie. En ik mag werken in een omgeving waar experimenteren en vooruitdenken wordt aangemoedigd.”
Saga ontwikkelt AI-oplossingen die juridische professionals ondersteunen in hun werk, van contractanalyse tot due diligence en litigation support. Het bedrijf onderscheidt zich door zijn ‘lawyer-centric’ benadering: de technologie is ontwikkeld dóór juristen, vóór juristen. “Bij Saga werken veel mensen met een juridische achtergrond. We weten dus precies waar de uitdagingen liggen. En we helpen kantoren niet alleen met de software, maar ook met de adoptie ervan. Hoe neem je AI echt op in je dagelijkse werk, zó dat het waarde toevoegt?”
Als Adoption & Change Manager begeleidt Marc die implementatieprocessen: hij traint teams, ontwerpt workflows en adviseert over strategie. “Het gaat niet alleen om technologie, maar om gedragsverandering. Hoe werk je samen met AI, hoe zorg je dat het bijdraagt aan kwaliteit en efficiëntie? Dat is ontzettend leuk om te begeleiden, juist omdat ik weet hoe juristen denken.”
Marc merkt dagelijks hoe waardevol zijn achtergrond als advocaat is. “Ik spreek dezelfde taal als de mensen die ik nu begeleid. Ik begrijp de context, de deadlines, de verantwoordelijkheden. Dat maakt het verschil. Je bouwt sneller vertrouwen en kunt inhoudelijk echt meedenken.”
Die combinatie van juridische inhoud en technologische nieuwsgierigheid maakt hem tot een natuurlijke brug tussen twee werelden: de traditionele juridische praktijk en de snelgroeiende wereld van AI. “Ik vind het fascinerend om te zien hoe technologie het werk kan verbeteren zonder het vak zelf te verliezen. Het gaat niet om vervanging, maar om versterking.”
Marc gelooft dat juristen niet kunnen achterblijven bij de technologische ontwikkelingen in hun vakgebied. “Wie nu leert werken met AI, heeft straks een voorsprong. De kracht ligt niet in de technologie zelf, maar in degene die weet hoe hij die goed inzet. Je hoeft geen programmeur te zijn, maar wel nieuwsgierig. Probeer te begrijpen wat er mogelijk is en waar het waarde toevoegt in je werk. Dat maakt je wendbaarder en relevanter voor de toekomst.”
Zijn overstap van advocatuur naar legaltech was geen afscheid van het vak, maar een nieuwe manier om eraan bij te dragen. “Ik werk nog steeds met juristen, alleen op een andere manier. En ik heb nu de ruimte om te doen waar ik goed in ben: verbinden, uitleggen, vernieuwen. Dat voelt precies goed.”
De juridische wereld verandert snel. Leiderschap betekent ook: durven bewegen met visie en karakter. DRB helpt juridische professionals groeien, vandaag én morgen.